DUK (Klausimai ir atsakymai) - Spark

DUK

Liko neatsakytų klausimų?

Mielai į visus atsakysime.
Paskambink arba parašyk mums!

8 700 77275 info@espark.lt

Bendra informacija ir registracija

SPARK yra elektromobilių nuomos paslauga Vilniaus mieste. Elektromobilį surasti ir rezervuoti galite naudojantis SPARK mobiliąja programa savo išmaniajame telefone. SPARK elektromobiliu galite keliauti Lietuvos teritorijoje, bet pradėti ir užbaigti kelionę turite Vilniaus mieste leistinose zonose.
Elektromobilis yra tylus, todėl jį užvedus neišgirsite įprasto variklio garso, vairavimas ir valdymas pavarų svirtimi vyksta kaip su įprastu automobiliu, turinčiu automatinę transmisiją. Elektromobilio baterijos įkrovimo lygį ir galimą nuvažiuoti atstumą matysite prietaisų skydelyje ir SPARK mobiliojoje programoje. Nuvažiavimo atstumas priklauso nuo baterijos talpos, oro sąlygų bei vairavimo stiliaus. Elektromobilių bateriją įkrauti galima SPARK įkrovos stotelėse ir kitose viešose bei privačiose įkrovos stotelėse: VW e-up! su Type 2 arba CCS  (greito krovimo) jungtimi, Nissan Leaf – Type 3 arba CHAdeMO (greito krovimo) jungtimi, Nissan Leaf 40 – Type 2 arba CHAdeMO (greito krovimo) jungtimi. Visi SPARK elektromobiliai turi tik automatinę transmisiją. SPARK elektromobiliai VW e-up! užvedami taip:
 1. Nuspauskite ir laikykite stabdžio pedalą;
 2. Įkiškite elektromobilio raktą į uždegimo spyną ir pasukite iki galo;
 3. Elektromobilis yra užvestas, kai prietaisų skydelyje parodoma indikacija READY. Jeigu indikacija READY neparodoma, pakartokite procesą;
 4. Nustatykite važiavimo pakopų pasirinkimo svirtį į reikalingą poziciją ir galite pradėti savo kelionę su SPARK.
SPARK elektromobiliai VW e-GOLF užvedami taip:
 1. Nuspauskite ir laikykite stabdžio pedalą;
 2. Paspauskite maitinimo jungiklį;
 3. Elektromobilis yra užvestas, kai pasigirsta įjungimo signalas;
 4. Nustatykite važiavimo pakopų pasirinkimo svirtį į reikalingą poziciją ir galite pradėti savo kelionę su SPARK.
SPARK elektromobiliai Nissan Leaf užvedami taip:
 1. Nuspaudę stabdžio pedalą paspauskite maitinimo jungiklį;
 2. Elektromobilis yra užvestas, kai pasigirsta įjungimo signalas ir prietaisų skydelyje užsidega žalias elektromobilio simbolis;
 3. Rankinį stabdį (pedalą) rasite kairėje įprasto stabdžio pusėje, jei prietaisų skydelyje dega rankinio stabdžio lemputė, išminkite šį pedalą;
 4. Nustatykite važiavimo pakopų pasirinkimo svirtį į reikalingą poziciją ir galite pradėti savo kelionę su SPARK.
SPARK elektromobiliai Hyundai Ioniq electric užvedami taip:
 1. Nuspaudę stabdžio pedalą paspauskite maitinimo jungiklį;
 2. Elektromobilis yra užvestas, kai pasigirsta įjungimo signalas ir prietaisų skydelyje užsidega žalias elektromobilio simbolis;
 3. Paspauskite reikalingą važiavimo pakopų pasirinkimo mygtuką ir galite pradėti savo kelionę su SPARK.
Su VW e-Up! vienu įkrovimu galima nuvažiuoti iki 159 km, su VW e-GOLF iki 201 km, su Nissan Leaf (40 kWh baterija) iki 243 km, o su Hyundai Ioniq electric - iki 218 km. Faktinis nuvažiavimo atstumas yra rodomas elektromobilio prietaisų skydelyje. Elektromobilį privaloma palikti įkrovimo režimu, kai baterijos įkrovos lygis pakankamas nuvažiuoti mažiau nei 10 km.
Aktyvios nuomos metu Jūs galite žvaigždutėmis nuo 1 iki 5 (kai 1 – labai blogai, 5 - labai gerai) įvertinti prieš Jus elektromobilį vairavusį SPARK naudotoją. Atkreipkite dėmesį, kaip elektromobilis paliktas stovėjimo vietoje, ar salone švaru ir tvarkinga, ar visi daiktai palikti savo vietose, ar tvarkingi valdymo prietaisai.i.  
SPARK klientu galite tapti, jei turite galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir ne mažesnę nei vienerių metų vairavimo patirtį. Taip pat registracijai ir paslaugų apmokėjimui būtina galiojanti mokėjimo kortelė, užregistruota Jūsų banko saugaus atsiskaitymo internetu programoje.
SPARK registracija kainuoja 2 Eur, kurie grįžta į Jūsų paskyrą 3 Eur dovanų kuponu. Dovanų kupono sumą, likutį ir galiojimo laiką matysite paskyros skiltyje “Dovanų kuponai”. Registruotis gali vairuotojai, turintys galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir ne mažesnę nei vienerių metų vairavimo patirtį.
eGO taškai skiriami už Jūsų kiekvieną nuvažiuotą kilometrą SPARK elektromobiliu. Surinktus taškus paversite naujomis kelionėmis SPARK mobiliosios programėlės pagalba. Surinkti eGO taškai galioja 24 mėnesius.

Prieš kelionę

SPARK elektromobilius ir įkrovos stoteles matysite SPARK mobiliosios programėlės žemėlapyje. Šiame žemėlapyje galite pasirinkti ir rezervuoti SPARK elektromobilį.
SPARK elektromobilio rezervacija trunka 15 min ir yra nemokama. Taip, ją galite atšaukti. Rezervaciją galima pratęsti už papildomą mokestį vieną kartą pridėjus 15 min arba 30 min. Papildomą rezervaciją galima atšaukti, bet mokestis nebus grąžinamas.
Draudžiama perduoti vairuoti SPARK elektromobilį kitiems asmenims. Už taisyklių nesilaikymą numatytos baudos.
Jei aptikote išoriškai matomus SPARK elektromobilio ir jo įrangos pažeidimus, trūkumus ir/arba kitus neatitikimus, prieš pradėdami naudotis elektromobiliu apie tai praneškite SPARK mobiliosios programėlės Informacijos skiltyje.
SPARK elektromobilio salone rasite elektromobilio užvedimo raktą, naudojimosi instrukciją, elektromobilio bei draudimo dokumentus. Jeigu neradote šių daiktų, prieš pradėdami naudotis elektromobiliu apie tai praneškite SPARK mobiliosios programėlės Informacijos skiltyje.
Rezervuotą SPARK elektromobilį galite atrakinti SPARK mobiliojoje programėlėje pasirinkę komandą „Atrakinti“. Laikinai sustojus elektromobilis užrakinamas ir vėl atrakinamas užvedimo raktu. Norint užbaigti nuomą privalote palikti užvedimo raktą elektromobilio salone, išlipti iš elektromobilio, uždaryti visas duris ir SPARK mobiliojoje programėlėje pasirinkti komandą „Užbaigti kelionę”.

Kelionė

Neprivalote. Užbaigus nuomą SPARK elektromobilį galite palikti SPARK mobiliosios programėlės žemėlapyje baltai pažymėtose zonose  arba SPARK įkrovos stotelėse. Draudžiama elektromobilį palikti privačiose, mokamose, požeminėse aikštelėse bei pažeidžiant Kelių eismo taisykles. Atminkite, kad SPARK mobilioji programėlė Jums leis užbaigti kelionę tik žemėlapyje baltai pažymėtose zonose.
Vilniaus mieste  SPARK elektromobiliu galite važiuoti A juostomis,  kurios yra papildomai paženklintos elektromobilio ženklu.
Apie tai praneškite SPARK mobiliosios programėlės Informacijos skiltyje.
Galite, bet laikydamiesi Kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų vežti vaikus specialiose vaikų ūgį ir svorį atitinkančiose automobilinėse kėdutėse.
Galite, tačiau gyvūnai turi būti vežami tik tam specialiai pritaikytose dėžėse, užtikrinant, kad SPARK elektromobilis nebus išteptas.
SPARK elektromobilyje rūkyti griežtai draudžiama ir už taisyklių nesilaikymą numatytos baudos.
Navigacijos prietaisą rasite SPARK elektromobilyje.
Jums to daryti nereikia, jei elektromobilis nėra išpurvintas labiau nei įprastai.
Taip gali nutikti, nes 1) Jūs bandote palikti SPARK elektromobilį neleistinose zonose arba 2) Jūs ketinote palikti SPARK elektromobilį neįjungtą įkrovos stotelėje, kai jo baterijos lygis pakankamas nuvažiuoti mažiau nei 10 km. Nuomą užbaigti galėsite ištaisę šiuos trikdžius.
Tokiu atveju SPARK mobiliosios programėlės žemėlapyje arba specialioje mobiliojoje programėlėje (pvz., PlugShare) ieškokite artimiausios įkrovos stotelės, kurioje galėsite įkrauti elektromobilį. Įkrovimas gali užtrukti nuo keliasdešimties minučių iki kelių valandų (priklausomai nuo įkrovos stotelės tipo), todėl atitinkamai planuokite savo kelionę ir laiką.

Apmokėjimas

SPARK nuomos kaina skaičiuojama už naudojimosi elektromobiliu laiką minutės tikslumu, o pasiekus paros kainą - tą parą mokestis nebedidėja. Nuomos metu jums yra suteikiami nemokami 200 km per parą, juos viršijus taikomas 0,10 Eur/km mokestis. Šis nemokamų kilometrų apribojimas netaikomas VW e-Up!. SPARK paros nuoma trunka 24 valandas nuo elektromobilio atrakinimo mobiliojoje programėlėje.
Nuomos metu jums yra suteikiami nemokami 200 km per parą, juos viršijus taikomas 0,10 Eur/km mokestis. Šis nemokamų kilometrų apribojimas netaikomas VW e-Up! Atkreipkite dėmesį į Nuomos sutartį ir baudų lentelę, kad išvengtumėte neaiškumų ateityje.
Apmokėjimas vyksta nuo mokėjimo kortelės užbaigus nuomą arba pasiekus paros kainą, nepaisant to, kad nuoma toliau tęsiama. Jeigu užregistruota daugiau nei viena mokėjimo kortelė, apmokėjimas vyks nuo Jūsų nustatymuose pažymėtos kortelės. Jei mokėjimo kortelėje neužtenka lėšų ir neapmokėjote nuomos, negalėsite pradėti naujos kelionės. Norint mokėjimo kortele atsiskaityti už SPARK keliones, Jūsų kortelė turi būti užregistruota Jūsų banko saugaus atsiskaitymo internetu programoje.
Sąskaitos yra išrašomos mėnesio pradžioje už praėjusio mėnesio keliones ir siunčiamos el. paštu. Jeigu reikalinga sąskaita už atitinkamą kelionę, ją galite gauti einamojo mėnesio metu SPARK mobiliojoje programėlėje arba interneto tinklalapyje savo paskyroje.
Istoriją galite rasti SPARK mobiliojoje programėlėje arba interneto tinklalapyje savo paskyroje.
SPARK elektromobilį galite nemokamai statyti visose Vilniaus miesto  rinkliavos už automobilių stovėjimą zonose (žalia, geltona, raudona ir mėlyna zonos), Kauno, Klaipėdos ir Trakų miestuose, išskyrus privačiose, mokamose, požeminėse aikštelėse bei pažeidžiant Kelių eismo taisykles.
Savaitgalio paros nuomos kaina taikoma pradėjus nuomą nuo penktadieno 17:00 val. iki pirmadienio 08:00 val. Švenčių dienos nustatomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Įkrovimas

VW e-Up!, VW e-Golf ir Hyundai Ioniq electric elektromobilio įkrovimo laidas ištraukiamas iš lizdo per 30 sekundžių atrakinus elektromobilį. Jeigu uždelsėte ar nepavyksta ištraukti įkrovimo laido - paspauskite atrakinimo mygtuką ant elektromobilio užvedimo rakto. Nissan Leaf įkrovimo laidas gali būti ištrauktas paspaudus atitinkamą mygtuką ant užvedimo rakto arba mygtuką elektromobilio salone.
SPARK elektromobilį galite įkrauti bet kurioje SPARK mobiliosios programėlės žemėlapyje pažymėtoje įkrovos stotelėje, kuri turi būti aktyvuojama prie elektromobilio užvedimo rakto prisegtu mėlynu žetonu. Taip pati galite naudotis ir kitomis viešai prieinamomis įkrovos stotelėmis, kurias galima rasti specialioje mobiliojoje programėlėje (pvz., PlugShare). Elektromobiliams tinkamos jungtys:
 • VW e-Up! elektromobiliams tinka Type 2 ir CCS (greito krovimo) jungtys;
 • VW e-Golf - Type 2 ir CCS (greito krovimo) jungtys;
 • Hyundai Ioniq electric - Type 2 ir CCS (greito krovimo) jungtys;
 • Nissan Leaf 40 – Type 2 ir CHAdeMO (greito krovimo) jungtys.
Galite, o tam skirtą įkrovimo laidą rasite SPARK elektromobilio bagažinėje. Rekomenduojame griežtai laikytis įkrovimo taisyklių, esančių prie įkrovimo laido pritvirtintoje instrukcijoje. Įkrovimas namų sąlygomis gali užtrukti iki kelių valandų, todėl atitinkamai planuokite savo laiką.

Draudimas ir pagalba

Taip, SPARK elektromobiliai yra apdrausti nuo eismo įvykių ir vagysčių. SPARK elektromobilio draudimo taikoma besąlyginė išskaita (franšizė) yra 300 Eur, o vagystės rizikai – 10 procentų, bet ne mažiau kaip 300 Eur.
Vadovaukitės Lietuvos Respublikos kelių eismo taisyklėmis ir kitais teisės aktais. Įvykus eismo įvykiui ar esant kitoms aplinkybėms apgadinus elektromobilį, nedelsdami informuokite apie tai atitinkamas tarnybas telefonu 112, mus telefonu 8 700 77275, o ne darbo valandomis praneškite SPARK mobiliosios programėlės Informacijos skiltyje.  Atlikite reikiamus veiksmus siekiant išvengti ar sumažinti gresiančią žalą elektromobiliui ir/arba asmenims bei turtui. Visus reikalingus dokumentus ir braižymo schemas rasite SPARK elektromobilyje.
Jeigu nėra galimybės toliau saugiai eksploatuoti SPARK elektromobilio, privalote nedelsdami nutraukti naudojimąsi elektromobiliu, pranešti apie tai telefonu VW, Hyundai arba Nissan techninės pagalbos kelyje tarnyboms. Taip pat informuokite SPARK mobiliosios programėlės Informacijos skiltyje.

SPARK verslui

SPARK elektromobiliai yra neteršiantys aplinkos bei nekeliantys triukšmo. SPARK – ekonomiškesnis pasirinkimas nei tarnybinis automobilis (išvengsite veiklos nuomos, draudimo, degalų ir parkavimo išlaidų), taksi ar pavežėjimo paslaugos. Be to, su SPARK elektromobiliais Vilniuje greičiau nuvyksite į kelionės tikslą, nes galite naudotis A juostomis.
SPARK interneto puslapio www.espark.lt skiltyje SPARK Verslui įveskite įmonės duomenis ir elektroninio pašto adresą, kuriuos norite gauti sąskaitas už Jūsų įmonės darbuotojų keliones. Verslo paskyra bus patvirtinta per 1-2 darbo dienas.
Sukurti SPARK verslo paskyrą Jums užtruks kelias minutes. Gavus šios paskyros patvirtinimą iš SPARK, Jūsų įmonės atsakingas asmuo galės pakviesti įmonės darbuotojus naudotis SPARK įmonės sąskaita. Jūsų darbuotojams reikės atsisiųsti SPARK mobiliąją programėlę (iOs ir Android sistemų telefonams) ir ja naudojantis atlikti trumpą asmeninę registraciją.
Arčiausiai esantį SPARK elektromobilį surasite ir atrakinsite naudojantis SPARK mobiliąja programėle. SPARK elektromobilius rasti ir palikti galima prie SPARK įkrovos stotelių, esančių Vilniaus mieste prie biurų pastatų, Oro uoste, o taip pat – bet kur sau patogioje centrinėje Vilniaus miesto vietoje (SPARK mobiliojoje programėlėje pažymėta balta zona).
Pasibaigus kalendoriniam mėnesiui, Jūsų įmonė gaus PVM sąskaitą-faktūrą registruotu el. Paštu, kurią prašome apmokėti bankiniu pavedimu.
Pasiekus tam tikrą pravažiuotą sumą per mėnesį, taikomos nuolaidos. Nuolaidų sąrašą rasite Jūsų Verslo paskyroje SPARK interneto tinklapyje.