DUK - Spark

DUK

Sutartis ir naudotojo taisyklės

Liko neatsakytų klausimų?

Mielai į visus atsakysime.
Paskambink arba parašyk mums!

8 700 77275 info@espark.lt

Bendra informacija ir registracija

SPARK yra elektromobilių nuomos paslauga Vilniaus mieste. Elektromobilį surasti ir rezervuoti galite naudojantis SPARK mobiliąja programa savo išmaniajame telefone.
Elektromobiliai yra varomi elektros energija, gaunama iš juose sumontuotų baterijų, kurioms yra reikalingas įkrovimas. Elektromobilio baterijos įkrovimo lygį ir galimą nuvažiavimo atstumą galima matyti prietaisų skydelyje ir SPARK mobiliojoje programoje. Nuvažiavimo atstumas priklauso nuo baterijos talpos, oro sąlygų bei vairavimo stiliaus. Elektromobilių bateriją įkrauti galima SPARK įkrovimo stotelėse ir kitose viešose bei privačiose įkrovimo stotelėse su Type 2  jungtimi (VW e-up!) arba Type 3 jungtimi (Nissan Leaf). SPARK teikia tik naujausius elektromobilių modelius su automatine transmisija.
Su VW e-up! vienu įkrovimu galima nuvažiuoti iki 160 km, o su Nissan Leaf - iki 250 km, tačiau faktinis nuvažiavimo atstumas yra rodomas elektromobilio prietaisų skydelyje. Elektromobilį privaloma palikti įkrovimo režimu, kai baterijos įkrovos lygis pakankamas nuvažiuoti mažiau nei 10 km.
Aktyvios nuomos metu Jūs galite žvaigždutėmis nuo 1 iki 5 (kai 1 – labai blogai, 5 - labai gerai) įvertinti prieš Jus elektromobilį vairavusį SPARK naudotoją. Atkreipkite dėmesį, kaip elektromobilis paliktas stovėjimo vietoje, ar salone švaru ir tvarkinga, ar visi daiktai palikti savo vietose, ar tvarkingi valdymo prietaisai.  
SPARK naudotoju galite tapti, jei turite galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir ne mažesnę nei vienerių metų vairavimo patirtį. Taip pat registracijai ir paslaugų apmokėjimui yra reikalinga galiojanti mokėjimo kortelė, užregistruota banko saugaus atsiskaitymo internetu programoje.
SPARK registracija yra nemokama.

Prieš kelionę

SPARK elektromobilius ir įkrovimo stoteles galite rasti SPARK mobiliosios programos žemėlapyje. Žemėlapyje galite pasirinkti ir rezervuoti SPARK elektromobilį.
SPARK elektromobilio rezervacija trunka 15 min. ir yra nemokama. Taip, ją galite atšaukti. Rezervaciją galima pratęsti už papildomą mokestį vieną kartą pridėjus 15 min. arba 30 min. Papildomą rezervaciją galima atšaukti, bet mokestis nebus grąžinamas.
Draudžiama perduoti vairuoti SPARK elektromobilį kitiems asmenims. Už taisyklių nesilaikymą numatytos baudos.
Jei aptikote išoriškai matomus SPARK elektromobilio ir jo įrangos pažeidimus, trūkumus ir/arba kitus neatitikimus, prieš pradedant naudotis elektromobiliu, apie tai praneškite telefonu 8 700 77275 arba pasirinkite atitinkamą komandą SPARK mobiliojoje programoje.
SPARK elektromobilio salone rasite elektromobilio užvedimo raktą, naudojimosi instrukciją, elektromobilio bei draudimo dokumentus, navigacijos prietaisą. Patikrinkite pagal naudojimosi instrukciją, ar viskas yra savo vietose. Jei yra neatitikimų, prieš pradedant naudotis elektromobiliu praneškite telefonu 8 700 77275 arba pasirinkite atitinkamą komandą SPARK mobiliojoje programoje.
Rezervuotą SPARK elektromobilį galite atrakinti SPARK mobiliojoje programoje, pasirinkę komandą „Atrakinti“. Laikinai sustojus, elektromobilis užrakinamas ir vėl atrakinamas užvedimo raktu. Užbaigus nuomą elektromobilį užrakinsite SPARK mobiliojoje programoje, pasirinkę komandą „Užbaigti kelionę”. Atminkite, kad užbaigus nuomą užvedimo raktą privalote palikti SPARK elektromobilio salone.

Kelionė

Neprivalote. Užbaigus nuomą SPARK elektromobilį galite palikti SPARK programėlės žemėlapyje baltai pažymėtoje zonoje leistinose stovėjimo vietose arba „Rezervuota SPARK“ ženklu pažymėtoje stovėjimo aikštelėje, arba įkrovimo stotelėje, kaip nurodyta SPARK mobiliojoje programoje. Draudžiama elektromobilį palikti privačiose, uždarose aikštelėse bei pažeidžiant Kelių eismo taisykles. Atminkite, kad palikus elektromobilį neleistinose zonose SPARK mobilioji programa Jums neleis užbaigti nuomos.
Vilniaus mieste  SPARK elektromobiliu galite važiuoti A juostomis,  kurios yra papildomai paženklintos elektromobilio ženklu.
Nedelsdami praneškite apie tai telefonu 8 700 77275.
Galite, bet laikydamiesi Kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų vežti vaikus specialiose vaikų ūgį ir svorį atitinkančiose automobilinėse kėdutėse.
Galite, tačiau gyvūnai turi būti vežami tik tam specialiai pritaikytose dėžėse, užtikrinant, kad SPARK elektromobilis nebus išteptas.
SPARK elektromobilyje rūkyti draudžiama. Už taisyklių nepaisymą numatytos baudos.
Navigacijos prietaisą rasite SPARK elektromobilyje.
Jums to daryti nereikia. Elektromobilio plovimu ir technine priežiūra rūpinasi SPARK komanda.
Taip gali nutikti, nes 1)  Jūs bandote palikti SPARK elektromobilį neleistinose zonose, kaip nurodyta SPARK mobiliojoje programoje arba 2) Jūs ketinote palikti SPARK elektromobilį neįjungtą įkrovimo stotelėje, kai jo baterijos lygis pakankamas nuvažiuoti mažiau nei 10 km. Nuomą užbaigti galėsite ištaisę šiuos trikdžius.
Tokiu atveju SPARK mobiliosios programėlės žemėlapyje arba specialioje mobiliojoje programėlėje (pvz., PlugShare) ieškokite artimiausios įkrovos stotelės, kurioje galėsite įkrauti elektromobilį. Įkrovimas gali užtrukti nuo keliasdešimties minučių iki kelių valandų (priklausomai nuo įkrovos stotelės tipo), todėl atitinkamai planuokite savo kelionę ir laiką.

Apmokėjimas

SPARK nuomos kaina skaičiuojama tik už naudojimosi elektromobiliu laiką. Į nuomos kainą yra įtraukta techninė priežiūra, draudimas ir elektromobilio įkrovimas SPARK stotelėje.
Nėra, nes visi mokesčiai jau įskaičiuoti į SPARK nuomos kainą. Atkreipkite dėmesį į galimų baudų lentelę, kad išvengtumėte neaiškumų ateityje.
Apmokėjimas vyksta nuo mokėjimo kortelės užbaigus nuomą arba pasiekus paros kainą. Jeigu užregistruota daugiau nei viena mokėjimo kortelė, apmokėjimas vyks nuo Jūsų nustatymuose pažymėtos kortelės. Jei mokėjimo kortelėje neužtenka lėšų ir neapmokėjote nuomos, negalėsite pradėti naujos. Tam, kad mokėjimo kortele galėtumėte atsiskaityti už SPARK keliones, Jūsų kortelė turi būti užregistruota Jūsų banko saugaus atsiskaitymo internetu programoje.
Sąskaitos yra išrašomos mėnesio pradžioje už praėjusio mėnesio keliones ir siunčiamos el. paštu. Jeigu reikalinga sąskaita už atitinkamą kelionę, aktyvuoti jos išrašymą galite einamojo mėnesio metu SPARK mobiliojoje programoje arba interneto tinklapyje savo paskyroje.
Istoriją galite rasti SPARK mobiliojoje programoje arba interneto tinklapyje savo paskyroje.
SPARK elektromobilį galite nemokamai statyti visose Vilniaus miesto  rinkliavos už automobilių stovėjimą zonose (žalia, geltona, raudona ir mėlyna zonos), išskyrus privačias ir uždaras automobilių stovėjimo aikšteles.
Savaitgalio terminas prasideda penktadienį 17:00 val. ir baigiasi pirmadienį 08:00 val. Švenčių dienos nustatomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Įkrovimas

SPARK elektromobilio įkrovimo laidas ištraukiamas iš  lizdo per 30 sekundžių atrakinus elektromobilį. Jeigu uždelsėte ar nepavyksta ištraukti įkrovimo laido - paspauskite atrakinimo mygtuką ant elektromobilio už vedimo rakto.
SPARK elektromobilį galite įkrauti bet kurioje SPARK mobiliosios programėlės žemėlapyje pažymėtoje įkrovos stotelėje, kuri turi būti aktyvuojama SPARK mobiliojoje programėlėje nurodytu būdu. Taip pati galite naudotis ir kitomis Vilniaus mieste arba kitur Lietuvoje esančiomis viešai prieinamomis įkrovos stotelėmis, kurias galima rasti specialioje mobiliojoje programėlėje (pvz., PlugShare). Primename, kad VW e-Up! elektromobiliams tinkama tik Type 2 arba CCS jungtis, o Nissan Leaf - Type 3 (CHAdeMO) jungtis.
Galite, o tam skirtą įkrovimo laidą rasite SPARK elektromobilio bagažinėje. Rekomenduojame griežtai laikytis įkrovimo taisyklių, esančių prie įkrovimo laido pritvirtintoje instrukcijoje. Įkrovimas namų sąlygomis gali užtrukti iki kelių valandų, todėl atitinkamai planuokite savo laiką.

Draudimas ir pagalba

Taip, SPARK elektromobiliai yra apdrausti nuo eismo įvykių ir vagysčių. SPARK elektromobilio draudimo besąlyginė išskaita (franšizė) yra 300,- EUR, o vagystės rizikai – 10 procentų, bet ne mažiau kaip 300,- EUR.
Elkitės vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos kelių eismo taisyklėmis ir kitais teisės aktais. Įvykus eismo įvykiui ar esant kitoms aplinkybėms apgadinus elektromobilį, nedelsdami informuokite apie tai atitinkamas tarnybas telefonu 112, mus telefonu 8 700 77275 ir atlikite reikiamus veiksmus, siekiant iš vengti ar sumažinti gresiančią žalą elektromobiliui ir/arba asmenims bei turtui. Taip pat vykdykite elektromobilį apdraudusios draudimo bendrovės nustatytų draudimo taisyklių reikalavimus. Draudimo taisyklės yra kiekviename elektromobilyje. Visus reikalingus dokumentus ir braižymo schemas rasite SPARK elektromobilyje.
Jeigu nėra galimybės toliau saugiai eksploatuoti SPARK elektromobilio, Jūs privalote nedelsiant nutraukti naudojimąsi elektromobiliu, pranešti apie tai telefonu 8 700 77275 ir vykdyti tolimesnius mūsų nurodymus.

SPARK verslui

SPARK elektromobiliai yra neteršiantys aplinkos bei nekeliantys triukšmo. SPARK – ekonomiškesnis pasirinkimas nei tarnybinis automobilis (išvengsite veiklos nuomos, draudimo, degalų ir parkavimo išlaidų), taksi ar pavežėjimo paslaugos. Be to, su SPARK elektromobiliais Vilniuje greičiau nuvyksite į kelionės tikslą, nes galite naudotis A transporto juostomis.
SPARK interneto puslapio www.espark.lt skiltyje SPARK Verslui įveskite įmonės kodą ir elektroninio pašto adresą. Jūsų įmonės paskyra bus patvirtinta per 1-2 darbo dienas.
Sukurti SPARK verslo paskyrą Jums užtruks kelias minutes. Gavus šios paskyros patvirtinimą iš SPARK, Jūsų įmonės atsakingas asmuo galės pakviesti įmonės darbuotojus naudotis SPARK įmonės sąskaita. Jūsų darbuotojams reikės parsisiųsti SPARK mobiliąją programėlę (iOs ir Android sistemų telefonams) ir ja naudojantis atlikti trumpą asmeninę registraciją.
Arčiausiai esantį SPARK elektromobilį surasite ir atrakinsite naudojantis SPARK mobiliąja programėle. SPARK elektromobilius rasti ir palikti galima daugelyje mūsų stotelių, esančių Vilniaus mieste prie biurų pastatų, Oro uoste, o taip pat – bet kur sau patogioje centrinėje Vilniaus miesto vietoje (SPARK mobiliojoje programėlėje pažymėta balta zona).
Pasibaigus kalendoriniam mėnesiui, įmonės gaus PVM sąskaitą-faktūrą ir turi apmokėti SPARK keliones bankiniu pavedimu.
Pasiekus tam tikrą pravažiuotą sumą per mėnesį, taikomos nuolaidos.